Jump to content

Bobni.si uses cookies. Read the Privacy Policy for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies

Photo
- - - - -

Kako odrezati činelo?

• Please log in to reply
74 replies to this topic

#1 antwone

antwone

Newbie

• Members
  • Pip
  • 48 posts

Posted 17 December 2007 - 01:40 PM

Pozdravljeni!

Pred kratkim mi je počila prva činela :fool: Glede na to da je počila dokaj na robu (kak cm od roba) in da
niti ni bila slaba po zvoku pa bi jo rad odrezal preden se razpoka razširi. Problem je v tem da nevem kako, s kakšnim orodjem naj se zadeve lotim. Ali naj raje nesem činelo kar kakem mojstru? Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje z rezanjem činel. Upam da bo ta tema pomagala tudi ostalim ki se ali pa se še bodo srečevali z ''razpokami''. Pa upam tudi da bo takih čim manj!

Lp! Matjaž

#2 Sadida

Sadida

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 posts

Posted 17 December 2007 - 03:00 PM

Jaz sm jo odžagu z žago za železo, potem sem pa še s pilo malo oster rob pobrusil.
Mislilm, da ni potrebe po kakšnem hudem mojstru.

#3 bruce

bruce

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted 17 December 2007 - 05:16 PM

jst sem tudi leta nazaj brusil činele ko so mi pokale, zdej pa jo enostavno stran vržem ker sem ugotovil da tudi če ti enkrat poči in jo spiliš, bo čez nekaj dni na drugem mestu počila, pa itak ko činela poči ni več nič vredna, je samo še en kos pleha ki nič ne zveni. Zato je najbolje privarčevati za eno bolj profi činelo, ki ti bo tudi več časa trajala pa tudi zvok je boljši, to velja predvsem za crash in chino. Se pa da činelo lepo zbrusit z nastavkom za na vrtalno pištolo ki se ga dobi na merkurju, je na vrhu okrogle oblike in zlepljen iz več malih brusilnih papirjev, nastavek daš na pištolo, paziti moraš da se vrti v pravo smer, činelo stisneš z eno krpo v primež čimbolj na vrhu da se ti ne trese, z eno roko jo še držiš in previdno brusiš kjer je počena, pa tudi robove z obeh strani potem malo spiliš da niso tako ostri, prporočam da jo spiliš za cca. 1 mm bol proti sredini kot ti je počila, pa tudi daljša kot je razpoka, bolj na široko spili, če je razpoka 1 cm, jo spili na širini približno 5-7cm. Prijetno brušenje, lp

#4 mangroove

mangroove

Newbie

• Members
  • Pip
  • 32 posts

Posted 24 December 2007 - 02:20 PM

Men je tut cinela pocla par dni nazaj. Za priblizno 1,3mm.
Posted Image

a se to da zvariti ali kaj podobnega? Ali je obvezno rezanje :lol:
Ali se pri rezanju zelo spremeni sound?

#5 reel

reel

Telefon

• Members
  • PipPipPip
  • 303 posts

Posted 24 December 2007 - 02:51 PM

Da boš s čim zalival ne pride v poštev. Bo ravno tako pokala naprej. Na tvojem mestu bi jo obrezal. Ampak ne v obliki kvadrata oz pravokotnika, kot sem že videl pri nekaterih majstrih :lol: . Obreži jo v lepi zaobljeni krivulji, tako najbolj zmanjšaš možnost nadaljnega pokanja. Na eni stari čineli, ki sem jo dobil že počeno sem poizkusil varjanto, da na koncu razpoke zvrtaš luknico, ampak pri meni ni delovala.

Kaj pa je to za ena činela?

LP Reel

#6 mangroove

mangroove

Newbie

• Members
  • Pip
  • 32 posts

Posted 24 December 2007 - 03:40 PM

Paiste 201 crash 16"
Mi je pa zelo všeč njen zvok in vse, tko da bi jo res probal rešit :lol:

#7 reel

reel

Telefon

• Members
  • PipPipPip
  • 303 posts

Posted 24 December 2007 - 04:10 PM

No potem po moje je najboljše naredit kar sem ti prej napisal. Na zvoku se bo malenkost poznalo ampak ne bo neke sile. Saj nimaš česa izgubit.

#8 mangroove

mangroove

Newbie

• Members
  • Pip
  • 32 posts

Posted 26 December 2007 - 09:32 AM

to jo pac po eni "letnici" odrezm?
tko da po mela cca. 15 cm polmera povsod?

#9 reel

reel

Telefon

• Members
  • PipPipPip
  • 303 posts

Posted 26 December 2007 - 12:56 PM

Ne, ne jaz je nebi odrezal po celem obsegu. Samo tam kjer je počila odrežeš proč.

Tako

KLIK

drugač pa napiši na googlu repair cymbals ali kaj podobnega in sem prepričan, da boš kaj zanimivega dobil.

LP Reel

#10 luckydrummer

luckydrummer

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 450 posts

Posted 26 December 2007 - 04:33 PM

Ne, ne jaz je nebi odrezal po celem obsegu. Samo tam kjer je počila odrežeš proč.

Tako

KLIK

drugač pa napiši na googlu repair cymbals ali kaj podobnega in sem prepričan, da boš kaj zanimivega dobil.

LP Reel

No to je lahko, vendar bi jo jaz raje po celi letnici!
Če narediš samo zaobljeno krivuljo bo ogromno izgubila na dolžini zvena!

Lp

#11 reel

reel

Telefon

• Members
  • PipPipPip
  • 303 posts

Posted 26 December 2007 - 11:19 PM

Ja sej sem samo predlagal, varjant je polno. Sam sem na enem starem 20" rideu prvo samo izvrtal luknico in ker je še pokala naprej sem jo obrezal na 18". Ampak je činela popolnoma izgubila zvok. Je pa res da ni bila nevem kakšna kvalitetna. Sej če odrežeš prvo samo tak majhen delček ven jo lahko kasneje še vedno celo po letnici naokrog. Ne vem. Je za preštudirat :lol: . Činela bo pa vsekakor imela drugačen zvok.

LP Reel

#12 mangroove

mangroove

Newbie

• Members
  • Pip
  • 32 posts

Posted 27 December 2007 - 11:50 AM

dons gre na operacijo :lol:
bom najprej tko kakor je rekel reel in ce mi ne bo vsec bom kot luckydrummer :D

#13 MihaMali

MihaMali

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 377 posts

Posted 27 December 2007 - 01:03 PM

Jaz je nebi v nobenem primeru rezal po celem obsegu. Reel ve kaj dela :lol: Če jo odrežeš kot pravi reel, činela ne spremeni samega zvoka kaj dosti. Če pa odrežeš kot pravi luckydrummer činela dovi zvok podobnejši zvoku ene činele hihata. :D

Lp Miha

#14 luckydrummer

luckydrummer

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 450 posts

Posted 27 December 2007 - 07:58 PM

No saj je kul, kakorkoli jo odreže. Povedal sem le kako je iz mojih izkušen, seveda pa bo zvok v obeh primerih spremenjen...

#15 mangroove

mangroove

Newbie

• Members
  • Pip
  • 32 posts

Posted 27 December 2007 - 10:49 PM

cinela je bila obrezana :lol:  zvok je neverjetno lep, niso se pojavili overtoni in tudi sustain je dolg. Tko da sm zelo zadovoljen :D
tuki pa se dve slikci:
Posted Image
Posted Image
*fotkano je bilo z mobitelom, tko da ni ful kvalitetna slika. ampak se vidi kar se mora vidt :D

No jst priporocam da cinelo tko obrezete, ceprav nevem kako je ce jo po celem obsegu :D

Lp, mangroove

#16 mangroove

mangroove

Newbie

• Members
  • Pip
  • 32 posts

Posted 27 December 2007 - 10:54 PM

jst sem tudi leta nazaj brusil činele ko so mi pokale, zdej pa jo enostavno stran vrzem

a mas se ksne k so ti pocle? ce jih ne rabis vec se javim da jih prevzamem :lol:

#17 Rebel

Rebel

Newbie

• Members
  • Pip
  • 42 posts

Posted 04 March 2008 - 03:47 PM

LP!
Neki bi uprašu...Doma mam par činel raznih začetniških rangov(ZBT,Headlliner,PST5) ki so ali počene ali jih pa ne rabim več, zanima me kak sound bi biu kej če bi kero od teh predelo v splash al pa kak efekt, no predvsem za splash. Odrezu bi pa z tremblicom al pa diamantnim rezilom ko je za ploščise, pa pač bi direkt po letnci odžagu pol pa zbruse kulker bi se dal. Če je kdo že poskušu kej takiga nej mi pove kak se sliš...hvala

#18 luckydrummer

luckydrummer

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 450 posts

Posted 04 March 2008 - 04:41 PM

No ne vem, ampak verjetno bi bil zelo poseben splash, glede na to, da so sami splashi tanki, te so pa debelejše činele?! Zvok bi bil zagotovo zelo "poseben", pa še "čebulo" bi imeli ogromno glede na velikost!?

#19 Bobnarček

Bobnarček

Super Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 621 posts

Posted 04 March 2008 - 06:08 PM

Js sem to sprobal:) Ubistvu sem iz 16˝ crasha, dobil približno 12˝ činelo..pač neki :D
pol sem jo pa obrnu da je bla kao china :D Tak posebn zvok, ubistvu primereno bol za vaje pa kak live koncert, definitvno pa ne za studio. Pač to je blo v mojem primeru. Zdj za drugo pa ne vem kk se da kej zrihtat.

nejc
NEKI JE!!

#20 AcTiVeME

AcTiVeME

Member

• Members
  • PipPip
  • 152 posts

Posted 05 March 2008 - 09:46 AM

Dan

Ja nekateri naredijo iz teh odrezanih činel čuda, od splashev do chin itd. Na prejšnjem forumu je bil en dober post o tem! Vglavnem činele nižjega ranga je tip še enkrat sam ročno prekoval in iz njih naredil res dobro zveneče činele...
Mal pobrskej po netu sigurno boš kaj našel...

lp

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users