Jump to content

Bobni.si uses cookies. Read the Privacy Policy for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies

Photo
- - - - -

Slovenski bobnarji mal o njih

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 rok_gulic

rok_gulic

Member

• Members
  • PipPip
  • 138 posts

Posted 09 February 2009 - 12:04 PM

Neki me mal martra,....kakšno imamo generalno mi-malo manj znani bobnarji menje o slovenskih popularnih bobnarjih in tudi virtuozih.
Ne vem: kdo je komu fajn, pa kdo je komu vzor. Al pa tudi kdo nam gre res na zivce, če je kdo tak.
Mal bi rad videl kako mi bobnarji negujemo svoja menja do drugih. Kako je kej s slovensko fušijo.

Pa da jst začnem: Meni je Kavčič zanimiv pa neki respect mam do Romana Rateja in RunJoa. Stilsko so vsak drugačen, so pa vsi ti trije kar neki naredili za slovensko bobnanje, vsaj jst tko mislim...

#2 Bouncing soul

Bouncing soul

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 475 posts

Posted 10 February 2009 - 02:24 AM

Mene to tudi zanima, ampak se mi zdi, da je to neka tabu tema. :ph34r:

#3 koo

koo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 269 posts

Posted 10 February 2009 - 08:55 AM

men je tanartabulš rok koritnik. pa tale od alye mi je superkul.

fouš so uni, ki ne štekajo, da se da vse (ok skor vse) naučit, če je temu posvetiš dovolj časa. enako je z unimi, ki za druge mislijo, da so bedni.

ajt ...

#4 md2k

md2k

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 281 posts

Posted 10 February 2009 - 12:23 PM

naslednji mi res izstopajo iz množice

aljoša jerič - različne jazz zasedbe
janez gabrič - fool cool jazz orchestra - trenutno mi je eden top slovenskih bobnarjev
tomi purič - jan plestenjak, jazz zasedbe
david morgan - heavenix
jure rozman - vsepovsod :ph34r:
aleš rendla - car :)
rok koritnik - stop the band in dalje
roman ratej - stop the band in dalje
ratko divjak - big band rtv

#5 MihaMali

MihaMali

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 377 posts

Posted 10 February 2009 - 02:27 PM

naslednji mi res izstopajo iz množice

aljoša jerič - različne jazz zasedbe
janez gabrič - fool cool jazz orchestra - trenutno mi je eden top slovenskih bobnarjev
tomi purič - jan plestenjak, jazz zasedbe
david morgan - heavenix
jure rozman - vsepovsod :ph34r:
aleš rendla - car :)
rok koritnik - stop the band in dalje
roman ratej - stop the band in dalje
ratko divjak - big band rtv

Anže Žurbi, Gašper Peršl, Žiga Kožar, Jure Doles, David Debevc...

#6 rok_gulic

rok_gulic

Member

• Members
  • PipPip
  • 138 posts

Posted 10 February 2009 - 03:09 PM

Ja Jureta sm res pozabu,...

A bi lahko (če ni preveč tabu in tko občutljiva tema) mal debatirali kakšni pa sploh so ti ljudje. Kako jih mi bobnarji vidmo. Ali so nam vzor in ali smo ponosni na njih. Naštevanje imen nič ne pove o njih ali o našem odnosu do tako imenovanih carov. Sej itak da je treba vsakega glasbenika spoštovat... ampak tko, a se vam zdi da imajo nekateri veliko več jaza kot drugi. Rozman je recimo res fantastičen bobnar ampak na odru poleg vrhunske izvedbe ne pusti svojega jaza, vsaj jst ga nism čutu. Morda slučaj...

#7 MihaMali

MihaMali

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 377 posts

Posted 10 February 2009 - 03:30 PM

Odvisn kaj prčakuješ da boš slišou pr posameznm bobnarju. Je pa tko, da prav vsi k jih mamo kle gor naštete pustijo svoj jaz na odru. Ker so profiči. Tud ko majo slab dan igrajo tako, da ti čeljust dol pade. Se mi zdi. Nism še nikol slišou nobenga od teh, ne da bi me prepričali.
Drugače pa so tudi na tem forumu profiči. Kolkr vem. Tale naš Jodldajs, paradidel, enosk, Emanuel (včasiih je bil epiX na tem forumu), pa marsi kdo še.

#8 Stridsmann

Stridsmann

Member

• Members
  • PipPip
  • 167 posts

Posted 10 February 2009 - 04:39 PM

-Marko Soršak (med drugim tud zato ker se učim pri njemu :ph34r: )
-Matej Horvat (Big band Radlje)
-Robert Kovačič (Belphegor, Supreme pain...)
-Manuel Podhostnik

Pa še dosti več se jih najde, čeprav slovenskih bobnarjev ne poznam kaj dosti..
I WANT TO DIE WITH BEER AND DRUMSTICK IN MY HAND!

#9 Cross

Cross

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 367 posts
  • Interests:Drums, drums and.................drums :D

Posted 10 February 2009 - 06:35 PM

Men so usi bobnarji dobri, glavno da groovajo, pa da seveda da znajo igrati........ :ph34r:
Drgač pa slovenske scene ne poznam preveč.....drgač pa ko sem bil še začetni, sem nekako imel za idola Uranjeka, sedaj sicer to kar je bil, sam meni je cool........ B)
Drgač pa še:
-Jure Doles
-M. Podhostnik
-RLRRLRLL (kot sem to slišal iz posnetkov predina) :)
-pa še starejši sin Kranjčan družine (vedno pozabim ime) :D

Lp Blaž
Zakaj bi bilo enostavno, če lahko kompliciramo........

#10 jan/cizi/drummer

jan/cizi/drummer

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 369 posts

Posted 14 February 2009 - 05:58 PM

Če smo že pri slovenskih bobnarjih lahko povem, da ima danes rojstni dan Robert Kovačič :o

#11 reel

reel

Telefon

• Members
  • PipPipPip
  • 303 posts

Posted 14 February 2009 - 07:58 PM

Mene je pa presenetil bobnar ki je odigral koncert z 6packčukurjem v Tolminu. Prvič je igral z njimi, sam si pred špilom spisal note za komade in odigral cel koncert v nulo. Res vsa čast. Nažalost si njegovega imena nisem zapomnil ampak baje je nekje iz Cerknice.

#12 MihaMali

MihaMali

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 377 posts

Posted 14 February 2009 - 08:13 PM

Pomoje je to Jure Doles. :o

#13 reel

reel

Telefon

• Members
  • PipPipPip
  • 303 posts

Posted 14 February 2009 - 10:29 PM

Sej se mi je predstavu kr smo ozvočval ma sm pozabu ime :o :) ma malol daljše lase skodrane... to je use kar ti znam povedat :lol:

#14 MihaMali

MihaMali

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 377 posts

Posted 14 February 2009 - 11:27 PM

ja ja to je on. Pa uhan ma. DW bobni ane?

#15 enosk

enosk

Member

• Members
  • PipPip
  • 65 posts

Posted 15 February 2009 - 12:06 AM

Odvisn kaj prčakuješ da boš slišou pr posameznm bobnarju. Je pa tko, da prav vsi k jih mamo kle gor naštete pustijo svoj jaz na odru. Ker so profiči. Tud ko majo slab dan igrajo tako, da ti čeljust dol pade. Se mi zdi. Nism še nikol slišou nobenga od teh, ne da bi me prepričali.
Drugače pa so tudi na tem forumu profiči. Kolkr vem. Tale naš Jodldajs, paradidel, enosk, Emanuel (včasiih je bil epiX na tem forumu), pa marsi kdo še.

Miha Mali! Same lepe besede iz tvojih ust o meni :o Te ob prvi priliki pelem na pivo...

#16 jodldajs

jodldajs

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 430 posts
  • Interests:jazz, soul, funk, klasika,....metličenje

Posted 15 February 2009 - 12:38 AM

enako

sam nisem jaz nič kaj dosegel na področju slovenskega bobnanja - navaden jam session bobnar (vsak mulo že igra bolš)

ja pa kristijana kranjčana ne pozabit, trenutno eden večjih tehničarov na jazz področju

pa seveda janez gabrič, zlatko kavčič, drago gajo

'' The great Gretsch sound ''

gretsch snare COB 14x5, l.2010
gretsch USA custom snare 14x5, l.2011

1.Gretsch Bebop set - Walnut finish:
bass 18x14
tom 12x8
floortom 14x14

2.Gretsch rock set - red sparkle finish:

bass 22x14

tom 13x9

floortom 16x16

3.Ludwig Questlove

bass 16x14

tom 10x7

floortom 13x13

Zildjian EAK 22 jazz ride (predelava - KL)
Zildjian Avedis 14 hihat (60' and 70')
Zildjian K constantinople 22 med.thin - low ride
Zildjian K constantinople 20 med.thin - low ride

Bliss contact 15 inch hihat

Bliss paper thin crash/ride 20 inch

Bliss 19 inch crash/ride

#17 MihaMali

MihaMali

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 377 posts

Posted 15 February 2009 - 12:50 AM

Miha Mali! Same lepe besede iz tvojih ust o meni :o Te ob prvi priliki pelem na pivo...

Ok! :lol:

#18 reel

reel

Telefon

• Members
  • PipPipPip
  • 303 posts

Posted 15 February 2009 - 12:57 AM

ja ja to je on. Pa uhan ma. DW bobni ane?

ej se mi zdi da ga ma no, kaj nisem gledal :lol: bobne ma pa pdp kaj ko se spomnem kasa, tom in flor tom, pa meinl činele

uglavnem tip je majster :o

#19 logihack

logihack

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 15 February 2009 - 09:58 AM

Ja Jureta sm res pozabu,...

A bi lahko (če ni preveč tabu in tko občutljiva tema) mal debatirali kakšni pa sploh so ti ljudje. Kako jih mi bobnarji vidmo. Ali so nam vzor in ali smo ponosni na njih. Naštevanje imen nič ne pove o njih ali o našem odnosu do tako imenovanih carov. Sej itak da je treba vsakega glasbenika spoštovat... ampak tko, a se vam zdi da imajo nekateri veliko več jaza kot drugi. Rozman je recimo res fantastičen bobnar ampak na odru poleg vrhunske izvedbe ne pusti svojega jaza, vsaj jst ga nism čutu. Morda slučaj...

med vsemi tukaj izpostavljenimi, osebno poznam(že dolgo) samo jureta, ki me tudi inštruira ene 2x mesečno...v treh mesecih sem občutno popravil tehniko igranja, pa čeprav gre pri takih stvareh zasluge pripisovati bolj sebi kot pa inštruktorju...če vadiš rezultat je, drugače pač ne...jure, res obvlada sceno in stvari so mu jasne...lahko povem, da je bil njegov mentor david gradišek, katerega tukaj še nihče ni omeni, pa čeprav je vrhunski bobnar...jure se je ob podpori družine resnično razvil in se še razvija v res odličnega glasbenika in sam bi ga postavil v sam vrh slovenskega pop bobnanja...je bilo pa zanimivo opazovati ta razvoj in že deset let nazaj je bil kralj banda v katerem je igral...tako, je bilo tudi nadalje z vsakim bandom, s katerim je sodeloval...bil je predober za te lokalne zadeve in šele zdaj igra z glasbeniki, ki so sposobni slediti njegovemu igranju...je pa jure ql dečko, ki se mogoče malo preveč razdaja na vse strani...ker vem, da občasno spremlja ta forum, bom raje nehal, da ne bo potem rekel, da nima časa za kakšno uro inštrukcij :lol:...za konec bi napisal samo to, da sem res vesel, da me popravlja in na nek način ustvarja tak majstr, kot je on :o
2:03

Edited by logihack, 15 February 2009 - 10:07 AM.

#20 RLRRLRLL

RLRRLRLL

Moderator

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 971 posts

Posted 15 February 2009 - 10:17 AM

enako

jaz tudi. tak ga bomo napili, da mu bo slabo.
zakaj pa govori take oslarije.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users